XIX Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Pracowników Samorządowych

XIX Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Pracowników Samorządowych

UDOSTĘPNIJ

Reda

W Zespole Szkół nr 1, ZS nr 2, ZSP, w Redzie, w dniu 16.04. 2015.,nastąpiło uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej z udziałem 28 drużyn, w
kategorii open – 20 i 45 + – 8.
Przybyłych gości uroczyście przywitał dyrektor MOSiR Reda, Pan Jerzy Conradi a oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Redy p. Krzysztof Krzemiński.
W otwarciu mistrzostw uczestniczyli m. in. Jerzy Budnik poseł na Sejm RP,
Gabriela Lisius starosta wejherowski, Dariusz Męczykowski Przewodniczący Komisji Edukacji i Sportu, Małgorzata Lewińska i Jan Lica wiceprzewodniczący Rady Miasta, Hanna Janiak sekretarz Miasta Redy oraz radni powiatowi i miasta Redy, dyrektorzy szkół goszczących uczestników mistrzostw.

str.przeglad01
Otwarcie uświetniły swoimi występami tancerki z zespołu tańca współczesnego zespołu „SPIN” MOSiR Rumia. Zespół to wielokrotny laureat mistrzostw świata, Europy i Polski oraz Redzka
Orkiestra Dęta której kapelmistrzem jest Piotr Keller.
Mecze Mistrzostw odbyły się na sześciu boiskach w trzech salach sportowych. Pierwszego dnia rozegrano 28 meczy w grupach, drugiego – 48, trzeciego o miejsca – 28, grano do 21 punktów w secie /tie-break 15 punktów/.
W mistrzostwach wzięło udział 360 uczestników, a z roku na rok poziom zarówno meczy jak i samych zawodników jest coraz wyższy i wyrównany.
Na zakończenie mistrzostw w restauracji „Świnka i Rybka” w Redzie spotkali się uczestnicy i organizatorzy, nagrody i wyróżnienia wręczali między innymi: Jerzy Conradi – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie, Dyrektor biura Poselskiego Kazimierza Plocke – Bogdan Sokołek, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Redy – Jan Lica, Dyrektor PZPOW w Wejherowie – Andrzej Byczkowski , Radne Miasta Redy – Teresa Tkaczyk i Urszula Ładanaj, towarzyszył im muzycznie znany „sportowy” zespół DETKO BAND.
Zwycięskie drużyny za miejsca I – IV, otrzymały okolicznościowe puchary i medale lecz nikt nie wyjechał z pustymi rękoma. Każdy z uczestników Mistrzostw otrzymał okolicznościowe koszulki i gadżety oraz puchar za udział w Mistrzostwach. Zwycięzcą została, po raz siódmy, drużyna Starostwa Powiatowego ze Starogardu Gdańskiego. Drugie miejsce – Starostwo Powiatowe z Nysy, trzecie – Starostwo Powiatowe z Człuchowa, czwarte – Urząd Miasta Milicz, piąte – Urząd Miasta Ostrołęka, szóste – Urząd Gminy Luzino, siódme – Urząd Miasta Reda.
W zawodach biorą udział pracownicy urzędów różnych szczebli: miast, gmin, powiatów, urzędów marszałkowskich. To doskonała okazja, by się spotkać, wymienić doświadczenia, a także odetchnąć od kłopotów dnia codziennego – mówi Jerzy Conradi, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie.


Salon Meblowy PERFECT TIME