Dworce Samorządowe

Dworce Samorządowe

UDOSTĘPNIJ

Za nami wyjątkowy przejazd pociągu na trasie Gdynia Główna – Brusy, w którym wzieli udział przedstawiciele samorządu województwa i spółek PKP. Podczas podróży podpisane zostały umowy dotyczące przekazania dworców i nieruchomości kolejowych na rzecz jednostek samorządu terytorialnego: Somonina, Dziemian, Brus i Chojnic oraz powstania w tych miejscowościach węzłów integracyjnych. Pociąg wyjechał z dworca kolejowego Gdynia Główna w sobotę, 5 września br., o godzinie 8.53.

2

1

DSC_0076

Niespełna tydzień mija od uruchomienia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, a podejmowane są już kolejne kroki dotyczące systemu komunikacyjnego na terenie województwa. Rozpoczynają się remonty odnóg do PKM, powstają parkingi (park & ride) oraz węzły integracyjne, dzięki którym przesiadka z autobusu czy roweru do pociągu nie będzie stanowiła problemu. Dworce wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Somoninie, Dziemianach, Brusach i Chojnicach zostaną zmodernizowane, mogą tam m.in. powstać punkty informacji turystycznej, biblioteki, itp. Środki na ten cel będzie można pozyskać m.in. ze środków pomocowych Unii Europejskiej czy też Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

DSC_0146

DSC_0107

W tym celu przedstawiciele poszczególnych samorządów, w obecności marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz posła RP Stanisława Lamczyka, podpisali umowy przekazania dworców z przedstawicielami PKP Nieruchomości podczas specjalnych postojów.

W spotkaniu oprócz marszałka Struka i posła Lamczyka uczestniczyli: Krzysztof Piekarski – dyrektor gdańskiego oddziału PKP Nieruchomości; Leszek Lewiński – zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Gdyni, Zbigniew Labuda – dyrektor Przewozów Regionalnych w Gdyni oraz Krzysztof Rudziński, prezes spółki PKM.

DSC_0259

DSC_0207

DSC_0163

Dzięki nowym inwestycjom, takim jak modernizacja torów kolejowych czy wprowadzanie nowoczesnego taboru, mieszkańcy zyskają wygodniejsze warunki dojazdu do pracy czy na studia, jest to także ogromna szansa na zmniejszenie bezrobocia, szczególnie na obrzeżach województwa. Na drogach ruch ciągle wzrasta, przybywa samochodów, tworzą się coraz większe zatory, które potrafią uprzykrzyć codzienną podróż. Dlatego wkrótce transport kolejowy może stać się wysoce konkurencyjną alternatywą w stosunku do transportu drogowego.

Salon Meblowy PERFECT TIME