Otwarcie nowej siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Otwarcie nowej siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

UDOSTĘPNIJ

Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ma nową siedzibę. 31 marca 2016r nastąpiło oficjalne otwarcie jedynego w regionie budynku użyteczności publicznej który posiada tak ogromną ilość najnowocześniejszych rozwiązań ekologicznych. Budynek stoi nad kanałem Raduni na skrzyżowaniu ul Wałowej z ul. Rybaki Górne stając się wizytówką tego miejsca. Już sam jego wygląd zwraca uwagę przechodniów oraz specjalistów z dziedziny odnawialnych źródeł energii. Wielka przeszklona ściana, zielony dach, instalacje odnawialnych źródeł energii oraz wiele innych pro środowiskowych rozwiązań to wizytówka i żywy przykład że budynek ekologiczny może być zarówno funkcjonalny jak i estetyczny.

Niskie zapotrzebowanie na energie elektryczną jest wynikiem zainstalowanych paneli fotowoltaicznych na południowej ścianie, dachu oraz w świetliku. Ogniwa maja łączną moc 40kW co przewyższa zapotrzebowanie budynku na energie. Dzięki takiemu rozwiązaniu budynek jest dostawca energii elektrycznej gdyż nadwyżki odprowadzane są do sieci. Dzięki tym i innym rozwiązaniom ekologicznym jakie zostały zastosowane w budowie nowej siedziby WFOŚiGW zmniejszenie emisji dwutlenku węgla wyniesie 62 tony w skali roku.

Nowa siedziba Funduszu jest wzorcowym budynkiem spełniającym surowe normy w zakresie zmniejszania zużycia energii które są przewidziane już w 2020 r.

Podczas uroczystości otwarcia nowej siedziby WFOŚiGW swoja obecnością zaszczycili przedstawiciele urzędów marszałkowskiego i wojewódzkiego. Tego dnia dokonano także uroczystego podpisania porozumienia o współpracy w zakresie wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Pod dokumentem podpisy złożyli prezes WFOŚiGW w Gdańsku Danuta Grodzicka-Kozak oraz marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i wicemarszałek Wiesław Byczkowski.

DSC_0132 DSC_0173 DSC_0182 DSC_0190 DSC_0205 DSC_0220 DSC_0256Więcej zdjęć na naszym Facebooku, zapraszamy
https://www.facebook.com/samorzadowy/

Salon Meblowy PERFECT TIME