Las Wybitnych Pomorzan

Las Wybitnych Pomorzan

UDOSTĘPNIJ

Na początku listopada podpisano porozumienie, na mocy którego na obrzeżach Gdyni, na terenie Nadleśnictwa Gdańsk, w sąsiedztwie Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie, wyrośnie „Las Wybitnych Pomorzan”. Porozumienie podpisali: DSC_0343pomysłodawca i inicjator akcji, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Jan Szramka, wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
DSC_026923 listopada pierwsze drzewa posadzili, wytypowani wspólnie przez strony porozumienia, wybitni mieszkańcy regionu pomorskiego. Pierwsze dęby posadzili: Jan Ryszard Kurylczyk, prof. Zdzisław Wajda, prof. Jacek Namieśnik, prof. Czesław Stoba, prof. Roman Perucki. Powstający w Marszewie drzewostan ma upamiętniać ich zasługi oraz innych postaci, których osiągnięcia przyczyniły się do rozwoju regionu, poprawy jakości życia mieszkańców oraz w sposób trwały zapisały się w jego historii. Las Wybitnych Pomorzan, zgodnie z wolą inicjatorów, jest wyrazem uznania dla tych, którzy mają odwagę szukać porozumienia i wykraczać poza stereotypy na polu działalności naukowej, społecznej, kulturalnej oraz dobroczynnej. Kolejne drzewa sadzić będą kolejni wybitni mieszkańcy naszego regionu.DSC_0134Wiadomo już, że w najbliższym możliwym terminie swoje dęby posadzą prezydent Lech Wałęsa i arcybiskup Tadeusz Gocłowski, którzy nie mogli uczestniczyć w pierwszej inauguracyjnej uroczystości Lasu Wybitnych Pomorzan, ale już wyrazili ogromną wolę przystąpienia do inicjatywy.
DSC_0316
Pierwsza piątka wybitnych Pomorzan została też poproszona o odsłonięcie pomnika-kamienia i wpisanie się do okolicznościowej pamiątkowej kroniki. Konferencja prasowa i poczęstunek odbyły się przy kominku w izbie edukacyjnej marszewskiego ogrodu.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku
https://www.facebook.com/samorzadowy/
Zapraszamy do obejrzenia i polubienia

Salon Meblowy PERFECT TIME