Dzień Dziecka nad Jeziorem Rokickim

Dzień Dziecka nad Jeziorem Rokickim

UDOSTĘPNIJ

Sołectwa Rokitki oraz Śliwiny zorganizowały Dzień Dziecka na świeżym powietrzu. Impreza odbyła się w minioną niedziele nad jeziorem Rokickim w gminie Tczew. Wielką atrakcją imprezy były zorganizowane regaty żeglarskie i kajakowe w których udział brały dzieci w różnym wieku. Jednak nie tylko same regaty były atrakcją, organizatorzy postarali się także o inne konkurencje które dały wiele radości uczestnikom imprezy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się strzelanie wodą do celu, przeciąganie liny czy wyścigi w worku. Całość dopełniali animatorzy imprezy którzy uatrakcyjniali pobyt na festynie najmłodszym jej uczestnikom. Dzieci z radością pozwalały na malowanie buziek a także oddawały się wszelakim zabawom zorganizowanym przez gospodarzy w tym zjazdy na dmuchanej zjeżdżalni. Wszystkie konkurencje były punktowane i po ich zakończeniu zwycięzcy otrzymywali puchary ufundowane przez honorowych patronów wydarzenia: Prezydenta Miasta Tczew i Wójta Gminy Tczew oraz sołtysów Śliwin i Rokitek.
Nagród nie zabrakło jednak żadnemu dziecku. Pod koniec imprezy otwarte zostały wielkie worki z nagrodami w których dzieci losowały dla siebie różnego rodzaju zabawki.
Całą imprezę obsługiwały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, serwując pyszne ciasta i kawę. Pod dostatkiem było także grochówki którą raczyli się wszyscy chętni.
Nad bezpieczeństwem całej imprezy trzymali piecze strażacy, policja, harcerze oraz ratownicy WOPR.
Zorganizowany Dzień Dziecka nad Jeziorem Rokickim należy uznać za wyjątkowo udana i ciekawą imprezę która skupiła wielu mieszkańców. Był to dobrze spędzony czas z dziećmi w ruchu i na świeżym powietrzu który zintegrował wszystkich uczestników imprezy. Nie bez znaczenia było ukazanie możliwości do organizowania podobnych imprez jakie daje lokalizacja tuż nad brzegiem Jeziora Rokickiego, na plaży w otoczeniu lasów.

DSC_0023 DSC_0077 DSC_0147 DSC_0175 DSC_0321 DSC_0356

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku
Zapraszamy do oglądania i komentowania

https://www.facebook.com/samorzadowy/

Salon Meblowy PERFECT TIME